| Manufacturer: | Suzuki |
| Full Model Name: | Alto Works Sports Limited |
| Price New: | ¥998,000 |
| Full Chassis Code: | E-HA11S |
| Abbreviated Chassis Code: | HA11S |
| Production Dates: | Jan 1998 - Sept 1998 |
| Dimensions: | 3295mm x 1395mm x 1380mm |
| Weight: | 650kg |
| Fuel: | Petrol |
| Tank Size: | 30 litres |
| Engine Code: | F6A |
| Aspiration: | Turbocharged |
| Engine CC: | 657cc |
| Bore/Stroke: | 65.0 x 66.0 |
| Compression Ratio: | 8.1 |
| Transmission: | 5sp MT |
| Power Output (PS): | 64ps |
| Wheels: |
Front: Rear: |
| Tyres: | Front: 155/65R13 Rear: 155/65R13 |
Top