| Manufacturer: | Suzuki |
| Full Model Name: | Alto Works RS/Z |
| Price New: | ¥1,100,000 |
| Full Chassis Code: | GF-HA22S |
| Abbreviated Chassis Code: | HA22S |
| Production Dates: | Oct 1998 - Sept 2000 |
| Dimensions: | 3395mm x 1475mm x 1455mm |
| Weight: | 670kg |
| Fuel: | Petrol |
| Tank Size: | 30 litres |
| Engine Code: | K6A |
| Aspiration: | Turbocharged |
| Engine CC: | 658cc |
| Bore/Stroke: | 68.0 x 60.4 |
| Compression Ratio: | 8.6 |
| Transmission: | 5sp MT |
| Power Output (PS): | 64ps |
| Wheels: |
Front: Rear: |
| Tyres: | Front: 155/55R14 Rear: 155/55R14 |
Top