| Manufacturer: | Suzuki |
| Full Model Name: | Alto Works RS/Z |
| Price New: | ¥1,185,000 |
| Full Chassis Code: | E-HA21S |
| Abbreviated Chassis Code: | HA21S |
| Production Dates: | Nov 1995 - Sept 1997 |
| Dimensions: | 3295mm x 1395mm x 1380mm |
| Weight: | 670kg |
| Fuel: | Petrol |
| Tank Size: | 30 litres |
| Engine Code: | K6A |
| Aspiration: | Turbocharged |
| Engine CC: | 658cc |
| Bore/Stroke: | 65.0 x 66.0 |
| Compression Ratio: | 9.2 |
| Transmission: | 4sp AT |
| Power Output (PS): | 64ps |
| Wheels: |
Front: Rear: |
| Tyres: | Front: 155/55R14 Rear: 155/55R14 |
Top