| Manufacturer: | Suzuki |
| Full Model Name: | Alto Works Limited |
| Price New: | ¥1,211,000 |
| Full Chassis Code: | GF-HA12S |
| Abbreviated Chassis Code: | HA12S |
| Production Dates: | Feb 1999 - Sept 1999 |
| Dimensions: | 3395mm x 1475mm x 1455mm |
| Weight: | 750kg |
| Fuel: | Petrol |
| Tank Size: | 30 litres |
| Engine Code: | F6A |
| Aspiration: | Turbocharged |
| Engine CC: | 657cc |
| Bore/Stroke: | 65.0 x 66.0 |
| Compression Ratio: | 9.2 |
| Transmission: | 3sp AT |
| Power Output (PS): | 60ps |
| Wheels: |
Front: Rear: |
| Tyres: | Front: 155/55R14 Rear: 155/55R14 |
Top