| Manufacturer: | Suzuki |
| Full Model Name: | Alto Works |
| Price New: | ¥1,509,840 |
| Full Chassis Code: | DBA-HA36S |
| Abbreviated Chassis Code: | HA36S |
| Production Dates: | Dec 2015 - Sept 2020 |
| Dimensions: | 3395mm x 1475mm x 1500mm |
| Weight: | 670kg |
| Fuel: | Petrol |
| Tank Size: | 27 litres |
| Engine Code: | R06A |
| Aspiration: | Turbocharged |
| Engine CC: | 658cc |
| Bore/Stroke: | 64.0 x 68.2 |
| Compression Ratio: | 8.6 |
| Transmission: | 5sp MT |
| Power Output (PS): | 64ps |
| Wheels: |
Front: Rear: |
| Tyres: | Front: 165/55R15 Rear: 165/55R15 |
Top