| Manufacturer: | Nissan |
| Full Model Name: | Stagea 25T RS Four V |
| Price New: | ¥3,260,000 |
| Full Chassis Code: | GF-WGNC34 |
| Abbreviated Chassis Code: | WGNC34 |
| Production Dates: | Aug 1998 - July 2001 |
| Dimensions: | 4800mm x 1755mm x 1490mm |
| Weight: | 1620kg |
| Fuel: | Petrol |
| Tank Size: | 68 litres |
| Engine Code: | RB25DET |
| Aspiration: | Turbocharged |
| Engine CC: | 2498cc |
| Bore/Stroke: | 86.0 x 71.7 |
| Compression Ratio: | 9 |
| Transmission: | 4sp AT |
| Power Output (PS): | 235ps |
| Wheels: |
Front: Rear: |
| Tyres: | Front: 205/55R16 89V Rear: 205/55R16 89V |
Top