| Manufacturer: | Honda |
| Full Model Name: | S660 Concept Edition |
| Price New: | ¥2,380,000 |
| Full Chassis Code: | DBA-JW5 |
| Abbreviated Chassis Code: | JW5 |
| Production Dates: | Apr 2015 - |
| Dimensions: | 3395mm x 1475mm x 1180mm |
| Weight: | 850kg |
| Fuel: | Petrol |
| Tank Size: | 25 litres |
| Engine Code: | S07A |
| Aspiration: | Turbocharged |
| Engine CC: | 658cc |
| Bore/Stroke: | 64.0 x 68.2 |
| Compression Ratio: | 9.2 |
| Transmission: | CVT |
| Power Output (PS): | 64ps |
| Wheels: |
Front: 15x5.0J ET45 4x100 Rear: 16x6.5J ET50 4x100 |
| Tyres: | Front: 165/55R15 Rear: 195/45R16 |
Top