| Manufacturer: | Honda |
| Full Model Name: | Odyssey Absolute |
| Price New: | ¥2,920,000 |
| Full Chassis Code: | DBA-RB3 |
| Abbreviated Chassis Code: | RB3 |
| Production Dates: | Jan 2011 - Oct 2013 |
| Dimensions: | 4800mm x 1800mm x 1545mm |
| Weight: | 1630kg |
| Fuel: | Petrol |
| Tank Size: | 65 litres |
| Engine Code: | K24A |
| Aspiration: | Naturally Aspirated |
| Engine CC: | 2354cc |
| Bore/Stroke: | 87.0 x 99.0 |
| Compression Ratio: | 11 |
| Transmission: | 5sp AT |
| Power Output (PS): | 200ps |
| Wheels: |
Front: 16x6.5J ET55 5x114.3 Rear: 16x6.5J ET55 5x114.3 |
| Tyres: | Front: 225/45R18 Rear: 225/45R18 |
Top