| Manufacturer: | Daihatsu |
| Full Model Name: | Copen Ultimate Leather Edition |
| Price New: | ¥1,965,000 |
| Full Chassis Code: | ABA-L880K |
| Abbreviated Chassis Code: | L880K |
| Production Dates: | Sept 2009 - July 2010 |
| Dimensions: | 3395mm x 1475mm x 1245mm |
| Weight: | 840kg |
| Fuel: | Petrol |
| Tank Size: | 40 litres |
| Engine Code: | JB-DET |
| Aspiration: | Turbocharged |
| Engine CC: | 659cc |
| Bore/Stroke: | 61.0 x 56.4 |
| Compression Ratio: | 8.2 |
| Transmission: | 4sp AT |
| Power Output (PS): | 64ps |
| Wheels: |
Front: 15x4.5J ET45 4x100 Rear: 15x4.5J ET45 4x100 |
| Tyres: | Front: 165/50R15 Rear: 165/50R15 |
Top