| Manufacturer: | Daihatsu |
| Full Model Name: | Copen Cero |
| Price New: | ¥1,852,000 |
| Full Chassis Code: | DBA-LA400K |
| Abbreviated Chassis Code: | LA400K |
| Production Dates: | Dec 2014 - Sept 2019 |
| Dimensions: | 3395mm x 1475mm x 1280mm |
| Weight: | 870kg |
| Fuel: | Petrol |
| Tank Size: | 30 litres |
| Engine Code: | KF |
| Aspiration: | Turbocharged |
| Engine CC: | 658cc |
| Bore/Stroke: | 63.0 x 70.4 |
| Compression Ratio: | 8.2 |
| Transmission: | CVT |
| Power Output (PS): | 64ps |
| Wheels: |
Front: Rear: |
| Tyres: | Front: 165/50R16 75V Rear: 165/50R16 75V |
Top